Nasze koty

Bond - biały kot w typie Angory tureckiej, zapoczątkował felinoterapię w naszej organizacji. Jego niezwykły charakter komponujący z imieniem sprawia, że jest niepowtarzalny. Bond jest sprytnym obserwatorem, potrafi otworzyć wszystko (jeszcze pozostał mu klucz do rozpracowania) i dostać się wszędzie gdzie tylko zechce. Posiada wiele ciekawych umiejętności np. sen głową do dołu :-) Jego pasją są wysokie skoki podczas zabawy wędką i zaczepki ogonów husky. Bond uwielbia kryjówki i kocie figle, ale pieszczoty i głaski to nie jest szczyt jego marzeń. Za to sama obserwacja jego zachowania sprawia nam i innym dużo radości.

Bonita - czarna kotka wielorasowa, niezwykle tajemnicza, z pięknymi szmaragdowymi oczyma. Bonia, bo tak na co dzień ją nazywamy lubi wylegiwać się w promieniach słońca i jest kotem aportującym. Przynosi ulubioną myszkę - zabawkę i prosi o rzut. Jest bardzo przyjazna, ale potrzebuje troszkę czasu zanim nabierze zaufania do obcych. Za to jeśli już się oswoi z nowym miejscem i ludźmi staje się ich najlepszą towarzyszką. Bonita mruczy najgłośniej ze wszystkich naszych kotów :-)

Beti - kotka wielorasowa o przepięknym umaszczeniu tricolor, bardzo towarzyska i odważna, szybko nawiązuje kontakt z ludźmi. Beti jest niezwykle sympatyczną kotką, którą po prostu nie można nie lubić. Wskakuje na kolana do wszystkich i "prosi" kocim mruczeniem o pieszczoty. Oprócz tego Beti to zwinna łowczyni, jej zgrabna figura sprawia, że zawsze upoluje piórka lub piłeczkę znajdującą się na końcu wędki.

Beti uzyskała certyfikat "Kota terapeuty"

Bazyl - kot wielorasowy, którego wydawało by się pospolite umaszczenie jest niezwykle piękne. Bazyl jest najlepszym przyjacielem Bonda i chociaż czasem ich wspólne zabawy kończą się niewielkimi kocimi potyczkami, to nigdy nie są one na tyle poważne, aby nie móc wylizywać sobie wzajemnie futerka. Bazyl to kot odważny, przyjazny w stosunku do ludzi, a kontakt socjalny przedkłada nawet nad najlepszej jakości przysmak. Dlatego prawie zawsze ma ochotę na mruczenie, ocieranie i zabawę, co jest niezwykle cenne podczas zajęć felinoterapii.

Bazyl uzyskał certyfikat "Kota terapeuty"